Ryhmä 1

Syksyllä 2017 vapaakelluntaa
Frisbegolf pelaamista elokuussa 2018
Torniossa lokakuu 2018

Ryhmän uimarit:

Kärkiryhmä 6-10 x vk: Ronny, Petri ja Toni

4-6 x vk:  Kimmo, Arttu, Aatu, Roope, Sara ja Noora 

 

Treenit viikolla 34 - 35

PäiväKloHarjoitusPaikkaOsallistujat
Maanantai8:30-10:30SaliKemiKärkiryhmä
 17:00-18:30UintiTornioKaikki
Tiistai17:30-19:00AerobinenKalli VK 34Kaikki
Keskiviikko7:00-8:30UintiTornioKärkiryhmä
 20:00-21:30UintiKemiKärkiryhmä
Torstai17:00-18:30UintiTornioKärkiryhmä
Perjantai8:30-10:30SaliKemiKärkiryhmä
 19:00-20:30UintiKemiKaikki
Lauantai10:30-12:00UintiKemiKaikki
  Sali/ omaehtoinen aerobinen 60-90 min Kärkiryhmä
 18:00-20:00UintiKemiKaikki
Sunnuntai 

VAPAA

 

  

 

Ratavuorot syyskuu 2019    
     
PäiväAikaRatojaPaikkaOsallistujat
Maanantai 7:00–8:30  1TornioKärkiryhmä
 19:00- 20:30 2 Kaikki
Tiistai 16:00–18:002TornioKaikki
Keskiviikko 7:00–8:301TornioKärkiryhmä
 20:00–21:301KemiKärkiryhmä
Torstai 18:00–19:302TornioKaikki
Perjantai16:00- 17.302TornioKaikki
Lauantai 9:30–11:001TornioKärkiryhmä
 17:45–19:452KemiKaikki
Sunnuntai VAPAA   
     
Ratavuorot lokakuusta 2019 lähtien    
     
PäiväAikaRatojaPaikkaOsallistujat
Maanantai 7:00–8:30  1TornioKärkiryhmä
 19:00- 20:30 2 Kaikki
Tiistai 16:00–18:002TornioKaikki
Keskiviikko 7:00–8:301TornioKärkiryhmä
 20:00–21:301KemiKärkiryhmä
Torstai 16:00-17:301TornioKärkiryhmä
Perjantai16:00- 17.301TornioKärkiryhmä
Lauantai 9:30–11:002TornioKaikki
 17:45–19:452KemiKaikki
Sunnuntai VAPAA   
 

Alustava kilpailukalenteri syksy 2019

 

AikaKisaPaikkakuntaOsallistujat
14.9.SyysuinnitJyväskyläRonny
21.-22.9SyyspärskeetOuluKaikki
4.-6.10.MC-osakilpailuBudabestRonny
5.-6.10.RuskauinnitOuluKaikki
19.-20.10.Grand PrixLappeenrantaRonny
26.-27.10TUL 100 vPoriKaikki
1.-3.11IKM aluekarsintaOuluToni, Roope, Noora
23.11.Espoo Swim Games EspooRonny, Petri
29.11-1.12IKM FinaaliVaasa16 joukkoon sijoittuneet
29.11-1.12PM-kisatFärsaaret 
6.12.Joulukuun kisatOuluTarpeen mukaan
12.-15.12NSM-/SM-kisatTampereKärkiryhmä ja aikarajan alittaneet
 

 

Päivitetty 21.8.2019

Valmentajat


Vastuuvalmentaja:
Marja-Leena Viinamäki
p. 040-5014441

Valmentajat: Aki Hentilä
p. 040-186 8462

Anne Sundström-Remes
p. 040-575 4742

Kuivatreenin suunnittelu:
Kai Brännkärr