Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | KemTu-uinnit 2020 | Tulostuspäivämäärä | 08 helmikuu 2020 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 13:13 | |||
Järjestäjä | Kemin Työväen Uimarit | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 helmikuu 2020 |
Laji 1, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Viesu Hurrikaanit T12 | 2008 | 208 | 2:53.09 | ||||||
Vieskan Uimarit | 3:16.57 | |||||||||
Iida Eskola | 2008 | 50.20 | 50.20 | |||||||
Anni Lämpsä | 2008 | 1:18.83 | 2:09.03 | |||||||
Riialiina Kiljala | 2008 | 44.15 | 2:53.18 | |||||||
Juulia Koskela | 2009 | 2:53.09 | ||||||||
Laji 1, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kemtu Naiset 1 | 2003 | 477 | 2:11.41 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 2:12.81 | |||||||||
Kiia Junttari | 2004 | 35.44 | 35.44 | |||||||
Miina Torvikoski | 2006 | 35.39 | 1:10.83 | |||||||
Jutta Mört | 2005 | 32.02 | 1:42.85 | |||||||
Sara Maria Liisa Ylimäki | 2003 | 28.56 | 2:11.41 | |||||||
2 | Kemtu Naiset 2 | 2004 | 399 | 2:19.42 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 2:20.01 | |||||||||
Noora Aikio | 2004 | 35.58 | 35.58 | |||||||
Pinja Junttari | 2006 | 37.89 | 1:13.47 | |||||||
Janina Paakkolanvaara | 2006 | 35.23 | 1:48.70 | |||||||
Oona Lipponen | 2006 | 30.72 | 2:19.42 | |||||||
3 | Kemtu Tytöt | 2005 | 351 | 2:25.47 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 2:30.10 | |||||||||
Saga Tuisku | 2005 | 1:20.34 | 1:20.34 | |||||||
Armi Tavi | 2007 | 16.61 | 1:36.95 | |||||||
Saara Nissinen | 2006 | 51.51 | 2:28.46 | |||||||
Milla Seppälä | 2007 | 2:25.47 | ||||||||
4 | Kemus Leidit | 2002 | 315 | 2:30.83 | ||||||
Kemin Uimaseura | 2:37.46 | |||||||||
Elisa Vakkuri | 2002 | 1:21.73 | 1:21.73 | |||||||
Iida Niemi | 2008 | 33.58 | 1:55.31 | |||||||
Saana Näsi | 2004 | 36.08 | 2:31.39 | |||||||
Heini Kela | 2009 | 2:30.83 | ||||||||
Laji 2, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kemin Työväen Uimarit Miehet | 1995 | 551 | 1:51.97 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 1:54.79 | |||||||||
Toni Lipponen | 2003 | 28.26 | 28.26 | |||||||
Petri Lampela | 1996 | 30.42 | 58.68 | |||||||
Ronny Brännkärr | 2002 | 24.26 | 1:22.94 | |||||||
Kimmo Viinamäki | 1995 | 29.03 | 1:51.97 | |||||||
2 | Kemtu Pojat | 2006 | 214 | 2:33.46 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 2:38.69 | |||||||||
Rasmus Kinnunen | 2007 | 2:33.46 | 2:33.46 | |||||||
Jesse Koskinen | 2006 | |||||||||
Lauri Junttari | 2007 | |||||||||
Tuomas Nissinen | 2008 | 2:33.46 | 2:33.46 | |||||||
- | Kemus Jätkät | 2002 | DSQ | |||||||
Kemin Uimaseura | 2:06.46 | |||||||||
Nooa Kaunisto | 2007 | 36.58 | 36.58 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
Laji 3, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Oona Lipponen | 2006 | 430 | 33.72 | 1:10.69 | 1:49.62 | 2:27.28 | |||
Kemin Työväen Uimarit | 2:36.15 | |||||||||
2 | Sara Lappalainen | 2007 | 411 | 35.25 | 1:14.16 | 1:52.98 | 2:29.48 | |||
Swimming Club Rovaniemi | 2:37.97 | |||||||||
3 | Pinja Junttari | 2006 | 402 | 33.63 | 1:12.00 | 1:52.22 | 2:30.51 | |||
Kemin Työväen Uimarit | 2:30.45 | |||||||||
4 | Sofia Palojärvi | 2007 | 396 | 33.64 | 1:12.39 | 1:52.55 | 2:31.28 | |||
Swimming Club Rovaniemi | 2:50.35 | |||||||||
5 | Saara Nissinen | 2006 | 348 | 35.61 | 1:16.27 | 1:57.75 | 2:38.03 | |||
Kemin Työväen Uimarit | 2:46.52 | |||||||||
6 | Iina Pasuri | 2007 | 335 | 34.39 | 1:14.11 | 1:57.13 | 2:40.04 | |||
Haukiputaan Heitto uintijaosto | 2:45.30 | |||||||||
7 | Aino Kauppinen | 2006 | 301 | 36.50 | 1:18.08 | 2:02.09 | 2:45.82 | |||
Kemin Työväen Uimarit | 2:55.27 | |||||||||
8 | Heini Kela | 2009 | 240 | 39.92 | 1:26.63 | 2:13.73 | 2:58.76 | |||
Kemin Uimaseura | 3:17.35 | |||||||||
- | Iida Niemi | 2008 | DSQ | |||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä | ||||||||||
Laji 3, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 24 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Henna Haipus | 2001 | 636 | 30.63 | 1:02.42 | 1:35.42 | 2:09.26 | |||
Oulun Lohet | 2:12.62 | |||||||||
2 | Maiju Huttunen | 2005 | 544 | 30.82 | 1:04.42 | 1:39.65 | 2:16.16 | |||
Swimming Club Rovaniemi | 2:16.58 | |||||||||
3 | Henna Hökkä | 2003 | 506 | 32.38 | 1:06.87 | 1:42.92 | 2:19.44 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:15.53 | |||||||||
4 | Maria Kaarlejärvi | 2004 | 407 | 34.75 | 1:12.44 | 1:51.75 | 2:29.98 | |||
Swimming Club Rovaniemi | 2:30.59 | |||||||||
5 | Noora Aikio | 2004 | 384 | 34.18 | 1:13.01 | 1:53.31 | 2:32.88 | |||
Kemin Työväen Uimarit | 2:31.93 | |||||||||
6 | Kiia Junttari | 2004 | 348 | 34.80 | 1:14.38 | 1:57.01 | 2:37.98 | |||
Kemin Työväen Uimarit | 2:34.87 | |||||||||
7 | Saga Tuisku | 2005 | 230 | 37.93 | 1:24.05 | 2:13.18 | 3:01.33 | |||
Kemin Työväen Uimarit | 2:55.04 | |||||||||
8 | Elina Koskela | 2005 | 194 | 39.79 | 1:28.13 | 2:20.28 | 3:11.84 | |||
Vieskan Uimarit | 3:21.83 | |||||||||
Laji 4, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Miko Saukkonen | 2006 | 377 | 31.25 | 1:05.74 | 1:41.79 | 2:17.49 | |||
Kemin Uimaseura | 2:25.57 | |||||||||
2 | Jesse Koskinen | 2006 | 309 | 32.03 | 1:09.11 | 1:48.09 | 2:26.91 | |||
Kemin Työväen Uimarit | 2:34.72 | |||||||||
3 | Valtteri Kotijärvi | 2006 | 261 | 34.64 | 1:13.56 | 1:54.64 | 2:35.38 | |||
Haukiputaan Heitto uintijaosto | 2:44.28 | |||||||||
4 | Reetu Jauhojärvi | 2009 | 217 | 39.02 | 1:21.50 | 2:05.47 | 2:45.23 | |||
Swimming Club Rovaniemi | 3:02.22 | |||||||||
5 | Veeti Riskilä | 2007 | 214 | 36.80 | 1:19.87 | 2:03.96 | 2:46.01 | |||
Rovaniemen Uimaseura | 2:55.05 | |||||||||
6 | Henri Heiskanen | 2007 | 204 | 37.58 | 1:20.67 | 2:05.66 | 2:48.76 | |||
Kemin Uimaseura | 3:00.83 | |||||||||
7 | Arttu Ranta-Valkama | 2006 | 132 | 42.00 | 1:32.35 | 2:24.56 | 3:15.07 | |||
Swimming Club Rovaniemi | 3:28.00 | |||||||||
8 | Tuomas Lämpsä | 2010 | 109 | 44.47 | 1:37.78 | 2:33.31 | 3:27.66 | |||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
Laji 4, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 24 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Karlo Kilpinen | 2003 | 358 | 30.65 | 1:05.53 | 1:42.92 | 2:19.94 | |||
Kemin Uimaseura | 2:16.86 | |||||||||
Laji 4, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lauri Multanen | 1959 | 213 | 36.79 | 1:18.57 | 2:02.26 | 2:46.15 | |||
Tornion Uimaseura | 2:51.34 | |||||||||
- | Timo Räisänen | 1977 | DSQ | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä | ||||||||||
Laji 5, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Minka Adeleine Torvikoski | 2011 | 17.71 | |||||||
Kemin Uimaseura | 19.34 | |||||||||
2 | Saana Runtti | 2010 | 17.83 | |||||||
Haukiputaan Heitto uintijaosto | 18.33 | |||||||||
3 | Emma Rautio | 2010 | 18.23 | |||||||
Haukiputaan Heitto uintijaosto | 18.64 | |||||||||
4 | Emma Kaunisto | 2011 | 19.24 | |||||||
Kemin Uimaseura | 22.14 | |||||||||
5 | Peppi Tuohimaa | 2010 | 20.21 | |||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
6 | Siiri-Unelma Hentilä | 2010 | 20.35 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | 20.73 | |||||||||
7 | Hilma Tiri | 2011 | 21.16 | |||||||
Haukiputaan Heitto uintijaosto | ||||||||||
8 | Emma Häkkilä | 2011 | 21.30 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Neea Liikamaa | 2010 | 21.47 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Anna Tavi | 2011 | 22.25 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
11 | Saaga Vanhanen | 2011 | 22.93 | |||||||
Rovaniemen Uimaseura | 25.07 | |||||||||
12 | Minka Nätynki | 2011 | 23.29 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
13 | Hilma Mört | 2012 | 25.25 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | 26.33 | |||||||||
14 | Sunna Jäärni | 2011 | 26.11 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | 51.56 | |||||||||
Laji 6, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuomas Lämpsä | 2010 | 18.33 | |||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
2 | Leevi Koskela | 2010 | 20.46 | |||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
3 | Niila Moilanen | 2011 | 23.10 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
4 | Aleksi Ruotsalainen | 2010 | 24.03 | |||||||
Rovaniemen Uimaseura | 24.78 | |||||||||
5 | Julius Hyvärinen | 2010 | 24.42 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Riialiina Kiljala | 2008 | 397 | 39.43 | 1:25.29 | |||||
Vieskan Uimarit | 1:23.18 | |||||||||
2 | Lina Juutilainen | 2007 | 352 | 41.91 | 1:28.78 | |||||
Rovaniemen Uimaseura | 1:29.31 | |||||||||
3 | Armi Tavi | 2007 | 325 | 13.96 | 1:31.15 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | 1:31.68 | |||||||||
4 | Iina Pasuri | 2007 | 306 | 44.78 | 1:32.97 | |||||
Haukiputaan Heitto uintijaosto | 1:35.37 | |||||||||
5 | Milla Seppälä | 2007 | 300 | 45.35 | 1:33.65 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | 1:36.25 | |||||||||
6 | Anni Lämpsä | 2008 | 258 | 44.58 | 1:38.39 | |||||
Vieskan Uimarit | 1:38.57 | |||||||||
7 | Kiia Ärväs | 2007 | 234 | 48.61 | 1:41.66 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:42.60 | |||||||||
8 | Seela Heiskanen | 2007 | 209 | 51.23 | 1:45.49 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Iida Niemi | 2008 | 201 | 51.22 | 1:46.93 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:52.63 | |||||||||
10 | Auroora Kurttila | 2008 | 200 | 51.16 | 1:47.12 | |||||
Haukiputaan Heitto uintijaosto | 1:51.18 | |||||||||
11 | Nella Jäärni | 2007 | 194 | 50.20 | 1:48.20 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
12 | Iida Eskola | 2008 | 161 | 53.31 | 1:55.06 | |||||
Vieskan Uimarit | 1:56.75 | |||||||||
13 | Juulia Koskela | 2009 | 139 | 56.45 | 2:01.03 | |||||
Vieskan Uimarit | 2:12.59 | |||||||||
14 | Emma Koskela | 2007 | 122 | 1:01.07 | 2:06.41 | |||||
Vieskan Uimarit | 2:07.13 | |||||||||
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Miina Torvikoski | 2006 | 513 | 36.65 | 1:18.29 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | 1:16.01 | |||||||||
2 | Jutta Mört | 2005 | 484 | 39.02 | 1:19.85 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | 1:20.64 | |||||||||
3 | Janina Paakkolanvaara | 2006 | 369 | 40.48 | 1:27.41 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | 1:25.05 | |||||||||
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuomas Nissinen | 2008 | 152 | 47.49 | 1:44.19 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | 1:54.89 | |||||||||
2 | Rasmus Kinnunen | 2007 | 118 | 53.90 | 1:53.37 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | 1:56.05 | |||||||||
3 | Kristian Juutilainen | 2008 | 116 | 52.08 | 1:53.80 | |||||
Rovaniemen Uimaseura | ||||||||||
4 | Iivari Tihinen | 2009 | 72 | 1:05.07 | 2:13.21 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | 2:14.43 | |||||||||
5 | Aleksi Kallioinen | 2009 | 68 | 1:03.76 | 2:16.02 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Lauri Junttari | 2007 | DSQ | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | 1:41.44 | |||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Weeti Niemi | 2006 | 281 | 39.84 | 1:24.90 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:25.88 | |||||||||
- | Arttu Ranta-Valkama | 2006 | DNF | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:55.04 | |||||||||
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Toni Lipponen | 2003 | 513 | 32.44 | 1:09.43 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | 1:11.69 | |||||||||
2 | Ville Savulahti | 2003 | 458 | 34.53 | 1:12.11 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:11.47 | |||||||||
3 | Timo Räisänen | 1977 | 235 | 42.59 | 1:30.06 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Aatu Pirneskoski | 2001 | 208 | 42.94 | 1:33.82 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | 1:24.62 | |||||||||
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: Palsatech Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Minka Adeleine Torvikoski | 2011 | 177 | 41.37 | ||||||
Kemin Uimaseura | 42.10 | |||||||||
2 | Emma Rautio | 2010 | 169 | 42.05 | ||||||
Haukiputaan Heitto uintijaosto | 43.44 | |||||||||
3 | Peppi Tuohimaa | 2010 | 132 | 45.63 | ||||||
Vieskan Uimarit | 46.99 | |||||||||
4 | Emma Kaunisto | 2011 | 117 | 47.47 | ||||||
Kemin Uimaseura | 46.51 | |||||||||
5 | Siiri-Unelma Hentilä | 2010 | 115 | 47.70 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 45.17 | |||||||||
6 | Emma Häkkilä | 2011 | 111 | 48.24 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Hilma Mört | 2012 | 64 | 58.01 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Saana Runtti | 2010 | DSQ | |||||||
Haukiputaan Heitto uintijaosto | 42.97 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 11 - 14 v |
Sponsori: Palsatech Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Miina Torvikoski | 2006 | 467 | 29.95 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 30.03 | |||||||||
2 | Riialiina Kiljala | 2008 | 459 | 30.13 | ||||||
Vieskan Uimarit | 29.20 | |||||||||
3 | Anna Kortesalmi | 2006 | 446 | 30.43 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 30.59 | |||||||||
4 | Pinja Junttari | 2006 | 405 | 31.40 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 31.36 | |||||||||
5 | Janina Paakkolanvaara | 2006 | 400 | 31.53 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 31.60 | |||||||||
6 | Saara Nissinen | 2006 | 396 | 31.64 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 36.38 | |||||||||
7 | Oona Lipponen | 2006 | 386 | 31.91 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 31.50 | |||||||||
8 | Armi Tavi | 2007 | 371 | 32.35 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 33.63 | |||||||||
9 | Lina Juutilainen | 2007 | 369 | 32.39 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 37.60 | |||||||||
10 | Milla Seppälä | 2007 | 360 | 32.66 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 33.75 | |||||||||
11 | Minerva Sorvisto | 2007 | 354 | 32.85 | ||||||
Vieskan Uimarit | 33.34 | |||||||||
12 | Aino Kauppinen | 2006 | 348 | 33.05 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 33.14 | |||||||||
13 | Kiia Ärväs | 2007 | 281 | 35.46 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 36.12 | |||||||||
14 | Heini Kela | 2009 | 255 | 36.64 | ||||||
Kemin Uimaseura | 35.98 | |||||||||
15 | Nella Jäärni | 2007 | 246 | 37.10 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 38.17 | |||||||||
16 | Seela Heiskanen | 2007 | 199 | 39.80 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 39.88 | |||||||||
17 | Iida Eskola | 2008 | 190 | 40.38 | ||||||
Vieskan Uimarit | 42.45 | |||||||||
18 | Emma Koskela | 2007 | 189 | 40.48 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
19 | Emma-Maria Lohela | 2006 | 157 | 43.01 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | ||||||||||
20 | Juulia Koskela | 2009 | 124 | 46.58 | ||||||
Vieskan Uimarit | 45.49 | |||||||||
21 | Tilda Keskitalo | 2007 | 115 | 47.77 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 48.02 | |||||||||
22 | Hilla Saukko | 2009 | 84 | 52.93 | ||||||
Haukiputaan Heitto uintijaosto | 56.30 | |||||||||
- | Sunná-Maaria Jomppanen | 2009 | DSQ | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | 43.28 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 15 - 24 v |
Sponsori: Palsatech Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Henna Haipus | 2001 | 584 | 27.80 | ||||||
Oulun Lohet | 28.95 | |||||||||
2 | Maiju Huttunen | 2005 | 522 | 28.87 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 28.98 | |||||||||
3 | Sofia Saukko | 2001 | 505 | 29.18 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 30.11 | |||||||||
4 | Elisa Vakkuri | 2002 | 493 | 29.43 | ||||||
Kemin Uimaseura | 29.13 | |||||||||
5 | Jutta Mört | 2005 | 448 | 30.37 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 30.17 | |||||||||
6 | Saana Näsi | 2004 | 441 | 30.53 | ||||||
Kemin Uimaseura | 31.32 | |||||||||
7 | Noora Aikio | 2004 | 415 | 31.15 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 30.45 | |||||||||
8 | Kiia Junttari | 2004 | 408 | 31.34 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 31.81 | |||||||||
9 | Kristiina Ruotsalainen | 2001 | 385 | 31.94 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 32.46 | |||||||||
10 | Wenla Niemi | 2004 | 336 | 33.43 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 32.93 | |||||||||
11 | Saga Tuisku | 2005 | 264 | 36.23 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 35.25 | |||||||||
12 | Elina Koskela | 2005 | 237 | 37.53 | ||||||
Vieskan Uimarit | 37.46 | |||||||||
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 25 - 99 v |
Sponsori: Palsatech Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Nina Ilola | 1995 | 619 | 27.28 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Sini Niemi | 1993 | 515 | 29.00 | ||||||
Tornion Uimaseura | 29.33 | |||||||||
Laji 10, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: Palsatech Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuomas Lämpsä | 2010 | 114 | 41.75 | ||||||
Vieskan Uimarit | 42.04 | |||||||||
2 | Niila Moilanen | 2011 | 51 | 54.54 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
- | Leevi Koskela | 2010 | DSQ | |||||||
Vieskan Uimarit | 44.36 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 10, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 11 - 14 v |
Sponsori: Palsatech Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Miko Saukkonen | 2006 | 349 | 28.83 | ||||||
Kemin Uimaseura | 30.01 | |||||||||
2 | Jesse Koskinen | 2006 | 342 | 29.01 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 30.51 | |||||||||
3 | Nooa Kaunisto | 2007 | 284 | 30.86 | ||||||
Kemin Uimaseura | 29.96 | |||||||||
4 | Veeti Riskilä | 2007 | 219 | 33.65 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 34.96 | |||||||||
5 | Tuomas Nissinen | 2008 | 190 | 35.27 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 35.59 | |||||||||
6 | Henri Heiskanen | 2007 | 174 | 36.35 | ||||||
Kemin Uimaseura | 35.56 | |||||||||
7 | Rasmus Kinnunen | 2007 | 171 | 36.51 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 35.59 | |||||||||
8 | Lauri Junttari | 2007 | 171 | 36.54 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 35.46 | |||||||||
9 | Julius Turunen | 2006 | 141 | 38.92 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 40.28 | |||||||||
10 | Eero Ranta-Valkama | 2009 | 141 | 38.94 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 40.99 | |||||||||
11 | Veeti Polojärvi | 2008 | 131 | 39.91 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 40.43 | |||||||||
12 | Kristian Juutilainen | 2008 | 119 | 41.24 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 42.23 | |||||||||
13 | Iivari Tihinen | 2009 | 101 | 43.50 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 42.06 | |||||||||
14 | Aatu Riskilä | 2009 | 70 | 49.19 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 56.26 | |||||||||
Laji 10, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 15 - 24 v |
Sponsori: Palsatech Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Niko Mäkelä | 1998 | 728 | 22.56 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 21.91 | |||||||||
2 | Ronny Brännkärr | 2002 | 694 | 22.92 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 22.81 | |||||||||
3 | Toni Lipponen | 2003 | 492 | 25.71 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 25.28 | |||||||||
4 | Henrik Siltari | 2002 | 458 | 26.32 | ||||||
Kemin Uimaseura | 27.49 | |||||||||
5 | Karlo Kilpinen | 2003 | 381 | 27.99 | ||||||
Kemin Uimaseura | 27.62 | |||||||||
6 | Aatu Pirneskoski | 2001 | 312 | 29.90 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 28.12 | |||||||||
Laji 10, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 25 - 99 v |
Sponsori: Palsatech Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lauri Multanen | 1959 | 254 | 32.05 | ||||||
Tornion Uimaseura | 31.87 | |||||||||
2 | Timo Räisänen | 1977 | 253 | 32.07 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 30.91 | |||||||||
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Miina Torvikoski | 2006 | 511 | 33.73 | 1:14.53 | 1:59.07 | 2:35.85 | |||
Kemin Työväen Uimarit | 2:32.28 | |||||||||
2 | Pinja Junttari | 2006 | 449 | 37.50 | 1:19.59 | 2:04.87 | 2:42.60 | |||
Kemin Työväen Uimarit | 2:45.20 | |||||||||
3 | Oona Lipponen | 2006 | 404 | 37.36 | 1:22.27 | 2:11.95 | 2:48.41 | |||
Kemin Työväen Uimarit | 3:01.82 | |||||||||
4 | Sara Lappalainen | 2007 | 399 | 37.24 | 1:23.00 | 2:11.14 | 2:49.24 | |||
Swimming Club Rovaniemi | 2:58.84 | |||||||||
5 | Riialiina Kiljala | 2008 | 396 | 37.08 | 1:22.17 | 2:12.51 | 2:49.62 | |||
Vieskan Uimarit | 2:47.06 | |||||||||
6 | Saara Nissinen | 2006 | 381 | 38.45 | 1:21.58 | 2:11.85 | 2:51.86 | |||
Kemin Työväen Uimarit | 3:01.73 | |||||||||
7 | Iina Pasuri | 2007 | 336 | 41.83 | 1:29.83 | 2:20.49 | 2:59.12 | |||
Haukiputaan Heitto uintijaosto | 2:58.66 | |||||||||
8 | Aino Kauppinen | 2006 | 275 | 44.46 | 1:31.40 | 2:28.79 | 3:11.43 | |||
Kemin Työväen Uimarit | 3:13.58 | |||||||||
9 | Anni Lämpsä | 2008 | 228 | 49.54 | 1:42.00 | 2:38.13 | 3:23.88 | |||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
10 | Minerva Sorvisto | 2007 | 221 | 48.09 | 1:43.43 | 2:42.76 | 3:25.78 | |||
Vieskan Uimarit | 3:16.75 | |||||||||
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Maria Kaarlejärvi | 2004 | 375 | 38.21 | 1:21.85 | 2:16.26 | 2:52.70 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
2 | Kiia Junttari | 2004 | 364 | 39.11 | 1:22.73 | 2:14.49 | 2:54.39 | |||
Kemin Työväen Uimarit | 2:52.34 | |||||||||
3 | Saga Tuisku | 2005 | 238 | 41.95 | 1:31.07 | 2:32.86 | 3:20.89 | |||
Kemin Työväen Uimarit | 3:17.67 | |||||||||
Laji 12, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Miko Saukkonen | 2006 | 351 | 35.14 | 1:15.90 | 2:02.59 | 2:38.11 | |||
Kemin Uimaseura | 2:37.91 | |||||||||
2 | Jesse Koskinen | 2006 | 312 | 36.48 | 1:16.77 | 2:06.48 | 2:44.34 | |||
Kemin Työväen Uimarit | 2:52.89 | |||||||||
3 | Valtteri Kotijärvi | 2006 | 241 | 42.41 | 1:28.40 | 2:20.46 | 2:59.22 | |||
Haukiputaan Heitto uintijaosto | 3:06.89 | |||||||||
4 | Reetu Jauhojärvi | 2009 | 189 | 43.89 | 1:32.69 | 2:30.92 | 3:14.18 | |||
Swimming Club Rovaniemi | 3:09.67 | |||||||||
Laji 12, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ronny Brännkärr | 2002 | 747 | 27.37 | 57.42 | 1:33.58 | 2:02.90 | |||
Kemin Työväen Uimarit | 2:03.40 | |||||||||
2 | Toni Lipponen | 2003 | 551 | 31.08 | 1:05.17 | 1:45.54 | 2:16.00 | |||
Kemin Työväen Uimarit | 2:14.02 | |||||||||
3 | Henrik Siltari | 2002 | 451 | 31.67 | 1:11.74 | 1:52.11 | 2:25.39 | |||
Kemin Uimaseura | 2:25.19 | |||||||||
4 | Kimmo Viinamäki | 1995 | 326 | 34.86 | 1:16.16 | 2:03.00 | 2:42.08 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 13, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sofia Palojärvi | 2007 | 377 | 35.53 | 1:16.20 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:22.43 | |||||||||
2 | Milla Seppälä | 2007 | 211 | 43.04 | 1:32.44 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | 1:40.08 | |||||||||
3 | Armi Tavi | 2007 | 194 | 40.28 | 1:35.06 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | 1:28.02 | |||||||||
4 | Auroora Kurttila | 2008 | 179 | 46.13 | 1:37.50 | |||||
Haukiputaan Heitto uintijaosto | 1:38.51 | |||||||||
Laji 13, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Maiju Huttunen | 2005 | 494 | 32.14 | 1:09.63 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:08.44 | |||||||||
2 | Jutta Mört | 2005 | 398 | 34.34 | 1:14.79 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | 1:18.63 | |||||||||
Laji 13, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sini Niemi | 1993 | 571 | 30.94 | 1:06.33 | |||||
Tornion Uimaseura | 1:03.92 | |||||||||
2 | Henna Hökkä | 2003 | 455 | 32.49 | 1:11.54 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:12.12 | |||||||||
3 | Noora Aikio | 2004 | 292 | 37.96 | 1:22.93 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | 1:22.91 | |||||||||
4 | Saana Näsi | 2004 | 289 | 36.20 | 1:23.26 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:21.92 | |||||||||
Laji 14, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lauri Junttari | 2007 | 124 | 43.92 | 1:37.01 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | 1:30.77 | |||||||||
2 | Rasmus Kinnunen | 2007 | 96 | 50.48 | 1:45.76 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | 1:43.29 | |||||||||
- | Tuomas Nissinen | 2008 | DSQ | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 14, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Toni Lipponen | 2003 | 434 | 30.01 | 1:04.02 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | 1:01.05 | |||||||||
2 | Ville Savulahti | 2003 | 376 | 31.06 | 1:07.11 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:11.54 | |||||||||
3 | Aatu Pirneskoski | 2001 | 184 | 38.19 | 1:25.09 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | 1:19.83 | |||||||||
Laji 15, 4X25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 25m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kemin Työväen Uimarit | 2010 | 1:40.70 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Hilma Mört | 2012 | |||||||||
Anna Tavi | 2011 | 53.40 | 53.40 | |||||||
Neea Liikamaa | 2010 | |||||||||
Sunna Jäärni | 2011 | 1:40.70 | 1:40.70 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 | Tulostuspäivämäärä | 08 helmikuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit | Tulostusaika | 13:13 |